پروتز سینه

پروتز سینه برای افزایش حجم سینه ، رفع کردن مشکلات و اختلالات سینه به کار می رود . درصد بیشتری از زنان که از سینه های خود رضایت چندانی ندارند بدین منظور تصمیم به جراحی پروتز سینه می گیرند . البته این را هم باید گفت که تنها دلیلی که زنان تصمیم به این کار می گیرند این مسئله نیست و دلایل دیگری هم وجود دارد .

در بعضی اوقات اختلالاتی  در سینه فرد به صورت مادرزادی به وجود می آید به همین خاطر در همچین مواقعی هم تصمیم به جراحی پروتز سینه گرفته می شود . در عصر امروز برای بزرگ کردن سینه روش های مختلفی وجود دارد که از جمله آنها پروتز سینه می باشد . جراحی پروتز سینه به عوامل مختلفی مثل روش جراحی – سایز – نوع پروتز – نیاز فرد و …. بستگی دارد . به همین خاطر تمامی افراد براساس موارد فوق با پزشک خود مشورت می کنند و بهترین روش را برای پروتز سینه انجام می دهند . متغیر شدن وضعیت و حالت های سینه به عوامل زیادی بستگی دارد .

داشتن سابقه زایمان به تعداد دفعات – چاق یا لاغر شدن – کم شدن شدید وزن –از دلایلی است که سینه را شل و آویزان می کند .  به همین خاطر با قرار گرفتن پروتز سینه داخل سینه می توان بافت آن را ترمیم کرد بدین منظور حالت سینه به حالت اولیه برمی گردد . کسانی که سینه های آن ها باهم تقارن ندارند می توانند از این عمل بهره بگیرند . اگر سینه فردی باهم یکسان نداشته باشد همین امر باعث می شود که سینه های فرد ظاهر بدی به خود بگیرد و بد شکل شود . به همین خاطر می توان به وسیله پروتز سینه آن ها را با هم یکسان کرد و شکل عادی و طبیعی را به سینه ها داد .

پروتز سینه (1)

بعضی از زنان پس از جراحی سرطان سینه به دلیل اینکه سینه ها را بر می دارند به مشکلات زیادی بر می خورند . در عصر امروز با پیشرفت علم راه حلی برای این مشکل به اسم پروتز سینه یافت شده است . چون پروتز سینه می تواند برای بافت خالی شده ی سینه یک جایگزین مناسبی باشد و دیگر عمل برداشتن سینه کابوس وحشتناکی برای فرد محسوب نمی شود .   پروتز سینه چگونه انجام می شود در جراحی پروتز سینه در قدم اول یک برش در سینه به وجود می آورند تا بتوان به راحتی پروتز را در سینه قرار داد . اما باید گفت که این برش بسیار ظریف می باشد . جراح سینه دور نواحی سینه و یا در قسمت زیر بغل این برش را انجام می دهد .

پروتزها در چه سایزهایی وجود دارد پروتزها در سایز های گوناگونی وجود دارند بعضی از پروتزها آب نمکی و بعضی دیگر سیلیکونی می باشد . بیمار می تواند سایز پروتز را بر اساس نظر خود انتخاب کند ، البته این را هم باید گفت که پروتز سینه علاوه بر سایزهای مختلف در شکل های گوناگونی هم موجود است . برخی از پروتزها مخروطی و برخی دیگر گرد می باشند ، البته برخی دیگر از پروتزها ممکن است به شکل قطره اشکی نیز باشند.

جراحی پروتز سینه دارای چه شرایطی می باشد

  • کسانی که می خواهند جراحی پروتز سینه را انجام دهند باید از 18 سال به بالا باشند .
  • خانم هایی که از سینه های خود راضی نیستند و یا از وزن آن ها به شدت کاسته شده است که این موجب کم شدن سایز سینه می شود . بدین منظور این دسته از افراد بهترین گزینه برای جراحی پروتز سینه هستند .
  • نامتقارن بودن سینه ها یکی از عواملی می باشد که خانم ها متقاضی جراحی پروتز سینه هستند که با انجام دادن این جراحی می توانند به بهترین شکل سینه های خود را باهم یکسان کنند .

پروتز سینه (2)

سوالات متداول در رابطه با انجام جراحی پروتز سینه

آیا انجام جراحی پروتز سینه در هر رده سنی مقدور می باشد؟

جراحی پروتز سینه باید حتما در کسانی که 18 سال به بالا دارند انجام شود  حداکثر سنی که می توان این جراحی را انجام داد 65 سال می باشد و توصیه می شود که بعد یا قبل از این رده های سنی جراحی صورت نگیرد . پیش از اینکه جراحی انجام شود مصرف چه داروهایی باید قطع شود . از مصرف هر نوع دارویی که دارای آسپرین می باشد جدا خودداری شود . هم چنین نباید داروهای ایبوپروفن را استفاده کرد . هم چنین استفاده از داروی ویتامین  E جدا خودداری شود .

چه مدت زمان می برد که بیمار دوران بهبودی خود را بگذراند؟

دوران بهبودی  هر فردی به شرایط و موقعیت بدنی بستگی دارد و به همین دلیل برای هر فرد این دوره متغیر می باشد . اما معمولا 14 روز پس از جراحی نیاز می باشد که فرد استراحت کند و دوره بهبود خود را بگذراند . اما بعد از این  دوره می تواند به فعالیت های خود رسیدگی کند . همچنین کسانی که در دوران شیر دهی هستند می توانند جراحی پروتز سینه را انجام دهند . جراحی پروتز سینه برای کسانی که در دوره شیردهی هستند امکان پذیر می باشد چون پروتز در قسمت دیواره عضلانی سینه قرار می گیرد .

آیا با انجام پروتز سینه امکان مبتلا شدن به سرطان وجود دارد؟

پروتز سینه تحت هیچ شرایطی موجب سرطان نمی شود.

آیا در مرور زمان احتیاج به عوض شدن پروتز می باشد؟

عوض شدن پروتز امکان دارد بر اثر دلایلی مثل تغییر سایز سینه و یا صدمه دیدن سینه ها باشد ، هیچ مانعی در عوض شدن پروتز سینه وجود ندارد و زنان می توانند در هر زمانی به عوض شدن پروتز سینه اقدام کنند . کسانی که دارای فیبروکیستیک هستند کاندیدای مناسبی برای جراحی پروتز سینه هستند این افراد که دارای فیبروکیستیک هستند می توانند جراحی پروتز سینه را انجام دهند اما توصیه می شود قبل از انجام عمل معاینات پزشکی لازم را انجام دهند .

آیا می توان در گذشت زمان  اقدام به برداشتن پروتز سینه کرد ؟

در هر زمانی که بیمار بخواهد می تواند پروتز سینه خود را بردارد .

دوام و ماندگاری پروتز سینه چگونه می باشد ؟

پروتز سینه ماندگاری بالایی دارد اما بعضی از دلایلی مثل شل شدن پوست و افتادگی آن ، کم شدن وزن – و بالا رفتن سن می تواند در دوام و ماندگاری پروتز تاثیرات بسزایی بگذارد .

چه مدت زمان می برد که ورم و کبودی پروتز سینه از بین برود؟

از بین رفتن کبودی و ورم بعد از عمل 14 روز زمان می برد. مراقبت های بعد از عمل از مسائلی است که اهمیت ویژه ای دارد به همین خاطر باید با دقت فراوان آن را انجام داد که فرد زودتر بهبود یابد .

برچسب گذاری توسط , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هفت =