هزینه آندوسکوپی معده

هزینه آندوسکوپی معده

چه افرادی نیاز به آندوسکوپی معده دارند ؟ هزینه آندوسکوپی معده چقدر است ؟ برای جواب آندوسکوپی معده چقدر زمان لازم است ؟آیا آندوسکوپی معده با بیهوشی انجام می شود ؟ آیا شما هم برای خلاص شدن از درد معده نیاز به آندوسکوپی دارید و اطلاعات کافی در رابطه با آن ندارید ؟ ما در ادامه این مطلب به بررسی روش انجام آندوسکوپی معده و بررسی پاسخ این سوالات می پردازیم، با ما همراه باشید.

آندوسکوپی چیست؟

افرادی که ناراحتی معده دارند در صورتی که به موقع به پزشک مراجعه کنند و از درمان های خودسرانه استفاده نکنند ، درصد بالایی از این افراد اصلا برای تشخیص و حتی درمان بیماری گوارشی خود نیاز به آندوسکوپی ندارند . دستگاه آندوسکوپی در حدود ۳۰ تا ۳۵ سال است که در دنیا کشف شده است و روز به روز این دستگاه به روز تر و با انعطاف پذیری بالاتری طراحی شد .این دستگاه آندوسکوپی امروزه در حوزه پزشکی کاربرد بسیاری دارد و می توان از آن هم در موارد تشخیصی و هم درمانی استفاده کرد.

هزینه آندوسکوپی معده

هزینه آندوسکوپی معده

چه افرادی نیاز به آندوسکوپی معده دارند ؟

بیمارانی که نیاز به آندوسکوپی معده دارند بسیار محدود هستند و بیشتر بیمارانی نیاز به آندوسکوپی دارند که :
در مدت طولانی از داروهای تسکین دهنده درد معده استفاده می کنند .
بیمارانی که سابقه سرطان معده و روده در خانواده خود دارند .
افرادی که دچار کاهش وزن ناگهانی می شوند.
و افرادی که خون در مدفوع خود دفع می کنند، در حقیقت این افراد، بیمارانی هستند که برای تشخیص و درمان نیاز به آندوسکوپی معده دارند .

بهداشت دستگاه های آندوسکوپی معده

این نگرانی در بیشتر مراجعین وجود دارد که آیا هنگام استفاده از دستگاه آندوسکوپی امکان انتقال بیماری های خاصی وجود دارد یا خیر ؟ در پاسخ این سوال باید گفت بعد از هر بار استفاده دستگاه آندوسکوپی کاملا با استفاده از دستگاه های ضدعفونی کننده و یا ازطریق مواد ضد عفونی کننده به مدت کافی تحت استریل قرار می گیرد و این مدت کافی که برای استریل کردن دستگاه طی می شود مانع از انتقال هر گونه باکتری ، انگل و بیماری می شود .

هزینه آندوسکوپی معده

لازم به ذکر است که تجهیزاتی که در کنار دستگاه آندوسکوپی استفاده می شود همانند سوزن های مخصوص بهتر است که یکبار مصرف باشند و برای هر بیمار این ابزار های کنار دستگاه آندوسکوپی تعویض شوند . بنابراین هزینه آندوسکوپی معده در مراکز درمانی مختلف تا حدودی متفاوت است.

مراکز انجام آندوسکوپی معده

ترس از آندوسکوپی در بیشتر افراد وجود دارد به دلیل آنکه در دوره های قبل که آندوسکوپی انجام می شد بیمار یک درد خفیف، حالت تهوع و مواردی مشابه را تجربه می کرد که همین مورد سبب ترس از آندوسکوپی شده بود ، اما امروزه در اکثر مراکز حتی بیمارستان های دولتی آندوسکوپی معده در کنار یک متخصص بیهوشی و تجویز یک داروی آرام بخش انجام می شود و عملا بیمار دردی را احساس نمی کند .

دکتر هومن هوشنگی بهترین متخصص گوارش و فوق تخصص گوارش کبد و آندوسکوپی معده و کولونوسکوپی با روش های نوینی به درمان بیماری های مختلف گوارشی می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۸۴۵۳ و ۰۲۱۸۸۳۳۶۱۰۰ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

خلاصه مطلب

در اخر به عنوان خلاصه ای از مطلب می توان گفت آندوسکوپی در حوزه پزشکی کاربرد بسیار زیادی دارد و می توان از آن در دو حوزه تشخیصی و درمانی استفاده کرد. امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه پزشکی شده است دستگاه آندوسکوپی کاملا بروز و بدون هیچ گونه خطایی طراحی شده است که با استفاده از بیهوشی و کاملا بدون درد انجام می شود .

متخصص گوارش در امیر آباد

برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =