ترمیم سینه

انجام عمل ترمیم سینه

یکی از معضلاتی که امروزه بسیار زیاد شده است بیماری سرطان است و متاسفانه سن ابتلا به سرطان نیز کاهش یافته است . برای جلوگیری از گسترش بیماری و اینکه بیماری به نقاط دیگر بدن نفوذ نکند پزشکان به ناچار به طور کلی سینه را برداشته و این مسئله برای بانوان بسیار آزار دهنده بوده و ممکن است که شخص به افسردگی مبتلا شود و توصیه می شود که به انجام جراحی سینه بپردازند .

برای جلوگیری از عوارض افسردگی پس از برداشتن سینه روش های جدید و متنوعی ابداع شده است به عنوان مثال شخص به جای اینکه کل پستانی را که به سرطان مبتلا شده است را برنداشته بلکه بخشی از آن را برداشته و بخش باقی مانده را پروتز درمانی کرده که به این روش درمانی روش حفظ پستان گفته می شود، با حفظ کردن بخشی از پستان می توان بخشی که باقی مانده است را تا حد ممکن شبیه به پستان مقابل کرد.

در اکثر کشورهای پیشرفته جراحی سرطان پستان را با روش حفظ پستان انجام داده ، البته توجه به این نکته ضروری می باشد که در یکسری موارد نمی توان از این روش استفاده نمود و پزشک مجبور به برداشتن کل پستان می شود ، معمولا زمانی این اتفاق رخ می دهد که سرطان پستان پیشرفته کرده باشد و به ناحیه وسیعی از سینه نفوذ کرده باشد به این دلیل پزشک ناچار به برداشتن کل پستان می شود .

اشخاصی که در جراحی کل پستان خود را از دست داده میتوانند با انجام روش های آن را بازسازی نمود و هدف از ترمیم پستان ساختن یک پستان جدید و تا حدممکن شبیه به پستان مقابل باشد که بیمار رضایت کامل را داشته باشد .

ترمیم ممکن است همزمان با عمل جراحی برداشتن پستان باشد و یا اینکه چند ماه پس از عمل جراحی باشد پزشکان معمولا توصیه می کنند که پس از برداشتن پستان جراحی و ترمیم صورت گیرد

روش عمل ترمیم سینه

  1. استفاده از پستان مصنوعی
  2. ترمیم پستان با استفاده از پستان مصنوعی
  3. استفاده از پستان مصنوعی همراه با بافت های از بدن خود شخص

با بهره گیری از روش های نوین و به روزی که ارائه شده است می توان مشکلات که از سرطان سینه به وجود
آمده است را رفع نموده و شخص روال عادی زندگی خود را بدون هیچ گونه دغدغه ای سپری نماید .

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =